Zdraví vlasů

Dbáte o své zdraví? Nebo je vám to jedno? Já abych se přiznala, tak o své zdraví opravdu dbám každý den. Mám několik léků, které beru denně. Nejenže beru léky na svou nemoc, které musím brát do konce života, ale taky beru opravdu spoustu vitamínů. A abych se přiznala, tak vitamíny beru hlavně kvůli tomu, abych měla dokonalou pleť, pevné nehty, a hlavně krásné vlasy. Taky si pamatuji, jak celé dospívání jsem si velmi často odbarvovala vlasy. Dala jsem tehdy na své vlasy tolik peroxidu a různého odbarvovacího prášku, abych byla úplně blonďatá. Samozřejmě, že jsem taky jednu dobu měla úplně bílé vlasy, a to díky peroxidu.

O zdraví vlasů pečuji.

Byla jsem za to ráda, protože jsem to tak chtěla. Ale za jakou cenu, rozumíte! Měla jsem potom asi po dvou letech tak spálené vlasy, že už mi vůbec to našlo odbarvovat. A vlasy se mi jenom drolily a odpadávaly mi. taky moje vlasy vypadaly jako sláma, možná ještě hůř. Takže jsem si řekla, že s tím musím přestat. Šla jsem tedy ke kadeřnici, která mě ostříhala úplně nakrátko. A od té doby si už nebarvím vlasy a jsem ráda, že mi začaly růst jiné vlasy.

Barvíte si vlasy?

A tak jsem si řekla, že budu muset dbát více o zdraví svých vlasů a taky pleti. Má pleť taky nikdy nevypadala dokonale, protože mám silné akné. Takže jsem ráda, že už je tohle všechno za mnou a mohu se pyšnit pletí, jako normální žena. Taky mé vlasy už získaly na objemu. A jsem ráda, že si toho všimlo také okolí. A barvit vlasy už si nikdy doma nebudu. Mám zatím přírodní hnědé, ale už mi bohužel taky prosvítají šediny. Takže jsem na rozpacích, co mám dělat dále. Jestli to nechat všechno na přírodě a mít přírodní šedivý vzhled nebo začít chodit pravidelně ke kadeřnici, aby mi maskovala barvou šediny? Víte, je to velmi těžké rozhodnutí, ale pro ženu velmi důležité a taky to pak má velký vliv na její sebevědomí.