Úsporné bydlení v mobilním domě – trend moderní doby

Všimli jste si, jak se mnoho firem snaží chovat ekologicky, nikoli v zájmu byrokratických úředníků, kteří mnohdy prosazují nesmyslné teze, ale kvůli sobě i svým dětem? Někteří lidé se skutečně snaží snížit množství odpadů, zbytečné výrobní náklady, prostoje a samozřejmě jim jde i o úsporu energetických zdrojů.

zahrada u mobilního domu

Podobný postoj k tomu může zaujmout každý a zvláště ti, co žijí v rodinných domech. Tam je mnohem více možností, jak snížit výdaje v rodinném rozpočtu na vytápění, ohřev vody, vaření i na spotřebu elektřiny. Velmi výhodné jsou v tomto směru mobilní dřevostavby. Jsou zateplené velmi důkladně a některé z nich jsou zařazeny do kategorie nízkoenergetických staveb se štítkem B, tedy v druhé nejvyšší kategorii.

zelenina vypěstovaná na zahradě

Spoléhejte se na vlastní zdroj vody a její ohřev – voda je to nejcennější, co z přírody máme kromě ovzduší k dispozici, bez vody nepřežijeme ani čtyři dny, a tak se vyplácí v dnešní složité a pohnuté době mít vlastní zdroj – vlastní studnu. Ohřívat vodu lze mnoha způsoby a jedním z nejúspornějších je fotovoltaika, případně solární kolektor pro přímý ohřev.

Výrazné úspory lze dosáhnout v mobilních domech v Praze Lavarohouse.cz i vytápěním. V současné době je stále nejlevnější topení dřevem, a zdá se, že se to příliš nezmění ani v blízké budoucnosti. Topení v krbových kamnech je sice trochu pracnější, vyžaduje to každý rok před zimou přípravu palivového dřeva ale za tu úsporu to určitě stojí. Můžete být navíc zcela nezávislí na dodavatelích plynu, a v případě fotovoltaiky částečně i co se týče elektřiny.

Zahrada u mobilního domu je skvělou příležitostí k pěstování ovoce a zeleniny, takže si tím jednak obohatíte jídelníček, a pak opět ušetříte další finance. V mobilní dřevostavbě zkrátka můžete prožít velmi plodný, pestrý a příjemný život i bez nutnosti každý měsíc splácet hypotéku a vynakládat další tisíce na předražené dodávky energií.