Peněz nebývá dost

Lidé mohou mít a obvykle také mívají problémů habaděj. Je tolik toho, co by se mohlo pokazit, že je nepředstavitelné, že by se u někoho podařilo se všem problémům úspěšně vyhýbat. A tak někoho trápí to a někoho ono. A někoho (a takových lidí bývá vždycky dost) třeba i nepříjemný nedostatek peněz, ne-li přímo finanční nouze.

A k čemu jsou na světě problémy? Přece k tomu, aby se řešily. A když se tedy někdo dostane dejme tomu do té zmíněné finanční tísně, musí se postarat, aby si zase nějaké peníze sehnal a díky tomu obstál.

cizí mince

Jenže vydělat si peníze nebývá vždy jednoduché, a vydělat si jich dost už teprve ne. A tak jsou mezi námi vždy i ti, kdo musí v kapse každou korunu obrátit, a je dost i těch, kteří už nemají co obracet. Kteří jsou třeba i na úplném dně.

Ovšem tito se nechtějí logicky s podobnou situací smířit. A tak hledají způsoby, jak peníze získat, a obvykle uspějí s půjčkou. která je sice zachrání od potíží jenom dočasně, ale na rovinu si řekněme, že je někdy i pouze časově limitovaná pomoc žádoucí. A někdy je i vysloveným spasením někoho, kdo by byl jinak ztracený.

A když někdo shání půjčku, ale ať osloví kohokoliv, nikde se nesetká s pochopením a nikde mu nechtějí vyhovět? Pak je pro něj určitě vhodnou nabídkou aspoň nebankovní hypotéka, kterou běžně dostávají i ti z našinců, jimž kvůli jejich skoupým příjmům, záznamům v registrech dlužníků, exekucím a dalším potížím nikdo zrovna dvakrát půjčovat nechce.

cizí drobné

U takové nebankovní hypotéky je totiž důležité jenom jedno jediné. Musí se tu dát do zástavy nemovitost, která by se použila na uhrazení nesplacené půjčky, kdyby taková situace nastala. S takovou zástavou pak už není problém dostat půjčku ve výši části její odhadní ceny, která je rychlá a vcelku výhodná.

A tudíž musíme konstatovat, že neúspěchy v bankách ještě nejsou konečná. Dokud se marně neosloví i nebankovní společnost, je naděje, že se aspoň tady uspěje.