Lyžování v Červené Vodě

Červená Voda je vyhlášené středisko na rozhraní Orlických hor, Jeseníků a Králického Sněžníku, kde můžete v zimním období provozovat běžecké a sjezdové lyžování a po zbytek roku další sportovní aktivity, např. cykloturistiku. Zaměříme-li se na sjezdové lyžování, máte tu k dispozici čtyři velmi atraktivní sjezdové tratě, vedoucí k vrcholu Bukové hory, které vznikly propojením dvou ski areálů v jeden celek, a sice Čenkovic a Červené Vody. K nejvyššímu bodu Bukové hory ve výšce 958 metrů nad mořem vyváží lyžaře dvě sedačkové lanové dráhy, každá z jiného směru, a jeden kotvový lyžařský vlek. K dispozici tu máte pak ještě cvičnou louku Nad parkovištěm a dvě kratší modře značené sjezdovky s názvy Vigona a Čenkovická.

krása hor

Hlavním tahákem lyžařské sezony je tu vždy sjezdovka Mlýnice, ta je vybudována na východních svazích Bukové hory. Její délka převyšuje dva kilometry a patří k nejdelším sjezdovkám v České republice. Máte odtud krásný panoramatický výhled, jaký se vám nenaskytne v mnoha lyžařských střediscích, a co je podstatné, sjezdovka Mlýnice a souběžná sjezdovka Heroltická jsou velmi široké, přehledné a bezpečné, vhodné i pro začínající lyžaře.

lyžování na horách

Lyžování v Orlických horách se také vyznačuje klidnou atmosférou, není to tu zkrátka jako ve Špindlu. Užijete si tu pohodové lyžování i s dětmi a vaše dovolená může nabývat mnohem příznivějších rozměrů, než v areálech přelidněných a předražených. Výhodou je i společný skipas pro ubytované na straně Čenkovic i Červené Vody, platí pro všechny vleky a lanovky na obou stranách Bukové hory, takže si tu můžete sami zvolit, zda dáte přednost lyžování se sluncem v zádech nebo před sebou.

O dostatek sněhu se tu stará zasněžovací systém pro výrobu technického sněhu a samozřejmě i ten sníh přírodní, pokud nějaký napadne. V Orlických horách se ale nestává, že by byla o přírodní sníh nouze.