Léto – čas grilování

Máme tu konec prázdnin a během nich jste určitě zažili nebo dokonce uspořádali nejednu grilovací párty. Člověk má rád společnost a jak se říká, důvod se vždycky najde, aby se mohla uspořádat nějaká sešlost.

Léto je časem, kdy si užíváme e jakousi volnost. Můžeme být venku dlouho do noci, slunce zapadá pozdě a pokud se teplý letní večer, nepotřebujeme mikinu ani svetr a můžeme se o půlnoci koukat na hvězdy. Je to čas, kdy se setkáváme s našimi přáteli, a nemusí mít nikdo narozeniny, aby se uspořádala pořádná párty. Dobré jídlo, dobré pití a třeba i poslech hudby a tanec patří k létu stejně jako voda a koupání. Byla by škoda, kdybyste si nenašli alespoň jeden víkend během léta a neužili si ho při posezení s přáteli. Konečně se přehnala covidová vlna, s těmi horšími příznaky, a tak už je načase opět se vrátit ke starým zvykům a navštěvovat svou rodinu, kamarády a přátele.

grilování

A tak během léta probíhá řada grilovacích párty, které se vlastně od sebe moc neliší. Sejde se skupina přátel, kteří si mají o čem povídat. Nepozvete přece k sobě někoho, s kým si nemáte o čem povídat, či kdo je vám nesympatický. Nachystá se hromada jídla, steaky, párky, určitě také něco sladkého a plno misek s chipsy, oříšky atd. K pití určitě nebude chybět pivo, které potřebujete správnou pípu s chlazením.

grilování

Dámy možná budou popíjet víno, nebo si v horkém podvečeru budou míchat osvěžující koktejly. Pánové se budou snažit vymyslet co nejchutnější maso na gril. Improvizacím se meze nekladou, ale možná se nechají inspirovat na internetu nebo v televizi. Kulinářských programů je v televizi celá řada, a tak to bude nakonec těžká volba, jaký recept zvolit, ale protože grilovaček za prázdniny stihnete určitě více, můžete zkoušet nové a nové nápady a recepty. Že jste žádnou grilovačku v létě nestihli? Nezoufejte! Je tu ještě babí léto anebo to zkuste jednou na sněhu, třeba na Silvestra.