Camilla

Camilla Rosemary Shandová se narodila 17. července 1947. Jako nejstarší dítě majora Bruce Shanda a jeho ženy Rosalind Cubittové, dcery Rolanda Cubitta, 3. barona Ahcombeho. Dětství Camilla prožila ve Východním Sussexu a vzdělání absolvovala na prestižních školách. Nejen anglických, ale rovněž švýcarských a francouzských. V roce 1973 se provdala. Její první muž byl důstojník britské armády Andrew Parker Bowles. Manželství, ve kterém se narodily dvě děti, nebylo šťastné. V roce 1995 bylo rozvedeno. 

Vzpomínka

Camilla se po smrti Charlesovy první ženy Diany, začíná objevovat po jeho boku i na veřejnosti. 10. února 2008 bylo oznámeno, že na hradě Windsor uzavřou sňatek. Ke kterému došlo 9. dubna téhož roku. V té době, už jako vévodkyně z Cornwalu, později i vévodkyně z Edinburghu se naplno věnuje úřadu svého manžela – prince z Walesu. V obětavé pomoci při plnění jeho oficiálních závazků. Její hlavní pracovní náplní se stává charitativní činnost. Funguje coby patronka a prezidentka mnoha organizací, které mají jediný úkol. Pomoc potřebným. Snaží se svými aktivitami rozšířit povědomí o nutnosti gramotnosti pro všechny občany země, o jejich dobré životní podmínky. A jejímu zájmu se těší i zvířata. Pro která vznikají útulky a zlepšuje se i veterinární pomoc. Od roku 1994 se soustřeďuje rovněž na problematiku léčby osteoporózy. Za kterou je oceněna zaslouženým vyznamenáním. Společný manželský život Camilly a Charlese je i po čtrnácti letech spokojený. Ovlivněný dlouholetým přátelstvím, které tento pár spojuje už více než polovinu století. Jsou si vzájemnou oporou.

 Korunovační prostory

Po smrti anglické královny Alžběty II. byl nastupujícím králem Anglie jmenován její syn Charles. A tak se její Veličenstvo královna Camilla manželka, po boku svého manžela, krále Karla III., ujímají nové funkce. Po potřebných dnech smutku, které je potřeba zachovat, proběhne slavnostní korunovace. Po téměř sedmdesáti letech tak bude celý svět přihlížet, v přímém televizním přenosu, na tento historický okamžik. Který už má dokonce označení – Operace Zlaté Jablko.