Začínáte něco nového? I na začátcích vztahu přemýšlejte, zda to může mít budoucnost!

Láska je krásná, nepředvídatelná, vášnivá, romantická a někdy končí moc smutně a špatně. Lidé odjakživa touží po tom k někomu patřit. Ale ne za každou cenu! 

Začínáte něco nového? I na začátcích vztahu přemýšlejte, zda to může mít budoucnost! 

Když někoho nového potkáme, lítáme si v oblacích, prozpěvujeme si, neustále se usmíváme, nevnímáme realitu a necháváme se unášet těmi motýlky, co nám v břiše poletují. To je celkem normální a hlavně prvních pár měsíců v novém vztahu je prostě všechno zalité růžovým sluníčkem. Proč si to také neužívat, že? Začátek vztahu je nejkrásnější, to ještě dvojice nemá žádné problémy, nehádá se, protože nemusí. Je to období, které je vlastně potřeba si náležitě užívat. Jenže, ne vždy to tak je nebo musí být. Už ve chvílích, kdy vztah začíná, se totiž dá poznat, že nás s tím druhým nějaká budoucnost čeká nebo naopak vlastně nečeká. Stačí jen na chvilku sestoupit z toho růžového obláčku a vnímat. Vnímat to, co se děje. 

zamilovaný obrázek

Na co si dávat pozor? 

Obvykle jsou to ženy, ty nedočkavé, lásky chtivé, které tlačí na pilu a svého protějška by nejraději láskou udusily. Jenže tohle umí i muži. Jakýkoliv nátlak, projevy citů a přehnaná náklonost na začátku vztahu jsou varovnými signály číslo jedna. Jak to vlastně vypadá? Jakmile někoho potkáme a chceme s ním být, musíme ho logicky poznat. I když si jsou dva opravdu sympatičtí, potřebují čas na to, aby se poznali, aby zjistili, co chtějí, co mají rádi nebo co naopak nechtějí a rádi nemají. Období poznávání je krásné a všechno by mělo vyplynout postupně. Jenže v okamžiku, kdy to partner již po prvním rande rozjede, začne svůj protějšek zahrnovat sladkými řečičkami, básničkami nebo slovy o společné budoucnosti, je třeba zpozornět. Nejenže to není vždy úplně příjemné, je to na pováženou. Člověk, který s vámi strávil málo času, ještě nemůže mluvit o lásce, nemůže se příliš rozplývat, jedině, že by tím chtěl něčeho dosáhnout. No a to není nikdy dobře. Tohle dělají lidé, kteří jsou netrpěliví, kteří chtějí dosáhnout svého cíle příliš rychle a pak vás třeba i ovládat. 

dvojice u kávy

Chtít příliš se nevyplácí

Vztah by měl být o vzájemné souhře, o souznění, porozumění a nikdo by neměl být na koni, neměl by mít navrch. I tyto rozdíly pak poukazují na to, že nevzniká zdravý vztah. Nátlak ale ani třeba přílišné odmítání, váhavé odpovědi nebo nejasné plány do budoucna, jsou dalším ukazatelem, že tudy by cesta vést neměla. Někdy si lidé neuvědomují, že právě přehlížení těchto věcí již v začátcích je mohou přivést do nešťastného vztahu, který neslavně brzy stejně skončí. A pak to může opravdu bolet.