Vysavač do bazénu se vyrábí ve třech základních typech

Žádná bazénová filtrace vám nezaručí, že bude voda v nádrži čistá, jako křišťál, filtrace vykoná pouze tu hrubou práci odstranění většiny nečistot, ale část z nich se přece jen dostane až na dno. Některé dokonce vytvoří velmi jemnou směs, která vodu zakalí, a ta se pak musí pomocí vločkovače sloučit do vloček, tedy větších celků, které se pak zčásti zachytí ve filtraci, a ten zbytek sedne na dno. Právě proto se výrobci bazénového příslušenství shodují na tom, že je nutné nějakým způsobem dostat nečistoty od povrchu dna rychle a efektivně, a to dovede pouze vysavač do bazénu.

V bazénu se odehrává děj podobný tomu v našem bytě, tam také vlivem gravitace pomalu sedá prach na koberec, a musíme jej odtud nějak dostat, a to buď rákoskou na klepadle v případě kusových koberců , anebo klasickým vysavačem u kobercových metráží. V bazénu je to v zásadě stejné, tam ovšem nemůžete jen tak jednoduše ohnout přes koupací nádrž klepadlo a rákoskou ji vyprášit, musíte do ní ponořit jeden ze tří základních typů vysavačů – ruční, poloautomatický nebo robotický.

déšť na hladině

Rozdíl mezi těmito třemi typy vysavačů je patrný již podle názvu. Robotický pracuje zcela samostatně, má svůj vlastní filtrační okruh i vlastní pohon a počítač řídi jeho práci tak, aby se po dně pohyboval efektivně a žádný jeho úsek neopomíjel. Poloautomaty se pohybují po dně náhodně, tak se může stát, že se někam na dně nedostanou, ovšem šetří váš čas i práci tím, že vaše součinnost k jejich práci není zapotřebí. Pouze musíte poloautomat připojit k vaší bazénové filtraci.

balónky na hladině

Třetí skupinu vysavačů do bazénu Chlorito.cz tvoří ruční nástavce na teleskopickou tyč. Vysávání nečistot je pak zcela ve vaší režii, ovšem výhody jsou zcela zjevné – nástavec vás vyjde jen na pár stovek, práci řídíte vy, takže máte přehled, kde je vysáto, a kde ještě ne, a zároveň si zacvičíte.

Pohyb s ručním vysavačem neberte na lehkou váhu, je to velmi efektivní proces procvičování svalů paží, nohou a také břicha a zad, a to každému z vás jen prospěje.