Věk na vážnou lásku

Někteří by řekli, že člověk není nikdy dostatečně mladý ani starý na to, aby miloval. Někdo našel svou pravou lásku až po 30, některým se to daří třeba již v 18. Kdy je takový ideální věk kdy lidé najedou tu pravou lásku? Každý jsme samozřejmě jiný, ale existuje průměrný věk, ve které se lidí žení, nebo mají děti. To bychom mohli považovat za pravou lásku. To, jestli se pak manželé rozvedou někdy později momentálně nebereme v úvahu.

 

milenci

 

Někteří teenageři si myslí, že když si najdou partnera v 15 letech, bude to láska na celý život. V té době jsme ještě nevyzrálí, nevíme co pořádně chceme, nevíme kým pořádně jsme a ani nevíme co hledáme ve svém partnerovi na celý život. Sice se může stát, že jsme kompletně pohlceni a poblázněni našim novým partnerem v útlém věku, ale to nemusí znamenat ani zdaleka, že spolu vydrží delší dobu. V tomto věku teprve hledáme sami sebe a i když si myslíme, že je pro nás něco to nejlepší, nemusí tomu být tak.

 

Průměrný věk, kdy se lidé zasnubují je obvykle pomaturitní. Tedy věk kolem 20 let. Lidé spíše preferují se brát a zakládat rodiny až po 20, kvůli studiu, nebo jejich finanční situaci. Někteří si dokonce ani v tomto věku nejsou jisti, jestli je to pro ně ideální doba se zavázat partnerovi se kterým zrovna jsou. A to je v pořádku. Člověk by se rozhodně neměl do ničeho nutit a namýšlet si věci, které neexistují.

 

pár u moře

 

Takže pokud patříte vy do kategorie mladších osob, nemusíte si lámat hlavu s tím, jestli si vůbec někdy někoho najdete, nebo jestli je váš nynější partner pro vás to pravé. Je to hodně individuální záležitost. Buď to můžete cítit ihned, nebo později, nebo třeba ani nikdy. Každopádně, pokud jste teď po čerstvém rozchodu a jste mladí, můžete si otřít oči od slz a čekat na dalšího partnera, protože ten se určitě brzy objeví a vy uvidíte, jestli s ním budete navždy šťastni, nebo třeba jenom na chvilku.