Stěhovací firma za vás vyřeší to nejobtížnější

Stěhováky můžete povolat na mnoho forem stěhovacího procesu. Jde zejména o jeho rozsah, tedy o množství stěhovaných předmětů a vzdálenost, na kterou se chcete přestěhovat. Můžete je povolat pro levné stěhování v Praze na klíč, anebo je pověřit pouze dílčími záležitostmi. Chcete-li ušetřit a domníváte se, že si alespoň částečně poradíte sami, můžete ty snazší úkony provést bez váhání, a ty obtížnější svěřit profesionálům. Které to jsou?

papírové krabice

Rozmontování nábytku – moderní nábytek bývá obvykle rozebíratelný a měl by se demontovat pokaždé, kdy se s ním manipuluje a převáží se na delší vzdálenost. Otřesy při přenášení a při jízdě mohou nábytek nevratně poškodit. Demontáž nábytku lze zvládnout svépomocí, ale někdy se vyplácí oslovit stěhováky, zejména u větších kusů a sestav, jako jsou kuchyně či vestavby na míru anebo velké šatní skříně.

Přemístění automatické pračky – chladničku byste teoreticky mohli zvládnout přenést sami, protože tyto výrobky nebývají příliš těžké, ale totéž neplatí pro automatické pračky. Jejich hmotnost může dosáhnout i 70 kilogramů a tahat se s takto těžkým břemenem po schodech není nic snadného. Můžete při tom dokonce utrpět vážný úraz.

dřevěné bedny

Rozkládací pohovka – některé rozkládací pohovky se nedají rozebrat a musí se stěhovat jako jeden kus. Většinou se jedná o velmi těžké a rozměrné kusy nábytku a s těmi není vůbec snadné sejít ze schodů v panelovém domě. Stěhujete-li pohovku do pátého patra, bude to zabíračka i pro stěhovací firmu, natož pro nezkušené amatéry bez patřičné kondice.

Koberce – podobně, jako pohovky, jsou na tom i koberce. Zejména ty dlouhé, ve čtyřmetrové metráži. Přestěhovat koberec do vyšších pater je rovněž náročné, protože jej musíte neustále zvedat do výšky a různě naklápět. Koberce by se také neměly přehýbat, aby se nepoškodila struktura jejich vlasu.