Slevy někdy nejsou dobrá varianta

Jak jste na tom s novoročním předsevzetím? Dáváte si nějaké? Takové to klasické – v novém roce určitě zhubnu? A víte, že si tím jen přivodíte deprese, protože je docela malá šance, že se vám opravdu zhubnout povede a tím pádem budete ještě na sebe naštvaní, že se vám to nepodařilo. Ale je tu jedna věc, kterou byste si jako předsevzetí do nového roku dát mohli a nebude se muset k ničemu nutit a přemáhat. Můžete začít kupovat kvalitní zdravé potraviny a ruku v ruce s tím se možná stane, že i nějaké to kilo zhubnete.

Doba je zlá, protože jsme se dostali do finanční krize a tak šetříme každou korunu a v obchodě jsme začali koukat více než po kvalitě, tak po cenách a slevách. Jenže to není správný přístup, protože se nám to může brzy vrátit v podobě střevních potíží.

potraviny

Při nákupech bychom se neměli koukat jen po cenách, ale měli bychom si číst složení. Možná najdete v regálu levnější salám, ale pokud se kouknete na složení, tak zjistíte, že moc masa v něm skutečně není. A opravdu si chcete kupovat salám s kdovíjakým složením? Jednou z potravin, kde se skutečně nevyplatí šetřit jsou másla a oleje. Můžete si koupit rostlinná másla, ale zkuste to porovnat s chutí čerstvého másla, které si namažete na čerstvý chleba. Znáte větší pochoutku?

potraviny

Obdobně jsou na tom oleje. Na smažení si kupte kvalitní olej na smažení, který se nebude přepalovat a vy si tím nebudete zakládat na zdravotní problémy. Stejně tak do zeleninových salátů a na studenou kuchyni použijte panenský olivový olej, který není tak levný jako běžný řepkový olej, ale o jeho chuti a kvalitě by se daly psát oslavné básně. Kvalitní olivový olej prospěje vašemu trávení rozhodně více. Šetřit je jistě nutné, ale neměli bychom šetřit na kvalitních potravinách, protože si tím můžeme uškodit a za čas budeme muset vydávat peníze za léky, a to určitě není dobrá cesta.