Pronájem dodávky pro stěhování není nic neobvyklého

Kdo chce ušetřit za stěhovací firmu a přestěhovat se zcela sám, i bez pomocníků, https://mapy.cz/%3Fsource%3Dpubt%26id%3D15268152 má možnost provést to docela elegantně.

Pronájem dodávky

Tím byste měli začít, a to v časovém předstihu nejlépe čtyř nebo pěti týdnů. Budete mít zároveň dostatek času na přípravné práce, zejména na demontáž nábytku a balení věcí. Půjčovna dodávek v Praze 5 vám vyhoví, co se týče termínu, a nebude vás omezovat ve vzdálenosti, resp. v počtu ujetých kilometrů. Pouze musíte dotankovat plnou nádrž, vrátit vůz v pořádku, a vhodné je zajistit si vlastní pojištění, to pro případ, že byste automobil vaší vinou poškodili. Zároveň byste měli předem zhruba vědět, kolikrát se s autem otočíte, a kolik času vám stěhování s pronajatou dodávkou zabere.

krabice na stěhování

Přípravné práce

To nejobtížnější nebude mít charakter fyzické práce, ale spíše půjde o nápor na psychiku, a to zejména kvůli administrativě, se stěhováním spojené. Poměrně hodně úsilí vás bude stát jednání s úředníky ohledně nových dokladů včetně dokladů od vašeho vozidla, pokud nějaké máte, a také smlouvy o dodávkách energií, příp. nájemní smlouva.

kartonové krabice

To ostatní už bude hračka – sbalit věci do krabic zvládnete během několika dnů, vystačíte jen s bublinkovou fólií, do které zabalíte skoro vše, a hodí se vám i tenká stretch fólie pro zabalení rozebraného nábytku a spotřebičů.

Stěhovací den

Pro stěhovací den byste si měli vypůjčit rudl pro přestěhování chladničky a pračky. Některé půjčovny dodávek vám jej mohou pronajmout i s vozidlem. Všechno ostatní už přestěhujete sami a trochu více práce vám dají svinuté koberce, ale pokud je sbalíte tak, že do nich vložíte kovovou trubku nebo dřevěnou lať, koberec se nebude přehýbat a zvládnete jej odnést i sami.

Den před stěhováním byste měli mít již všechno připraveno a nezapomeňte také na to, vzít si pracovní volno i dva dny po stěhování, kdy se budete v poklidu zabydlovat na novém působišti.