Co je na sedacích pytlích potěšitelného

Pohodlí a flexibilita – když si napolohujete sedací vak větších rozměrů způsobu sezení či jiné poloze těla, jaká vám vyhovuje, zjistíte. Jak úžasně pohodlné tyto výrobky jsou. Můžete je mít u psacího stolu, v obývacím pokoji u konferenčního stolku, na zahradě u bazénu a dokonce i u stolu kuchyňského, kde se chystáte stolovat, anebo u malého skládacího stolku na balkoně. U velkých sedacích vaků lze upravit jak výšku sezení od země, tak i sklon, a u některých vaků mohou sedět vedle sebe i dvě osoby.

sedací vaky

Vzhled – někteří výrobci vaků sází i na materiál potahu, který by měl zákazníky nalákat na atraktivní vzhled. Jak se jim to daří, můžete posoudit sami, mnoho vaků hraje poutavými pastelovými barvami, které se líbí dospělým, ale e zejména dětem, a perfektně ladí či naopak kontrastují s ostatními bytovými doplňky, např. koberci a malbou stěn. Můžete si pořídit vak jednobarevný, ale také v provedení dvoubarevném, kdy jej otočíte navrch barvou, která vám více vyhovuje, anebo můžete barvy střídat.

dívka na sedacím vaku

Velikost – čím menší rozměr vaku, tím méně pohodlí vás čeká, resp. budete mít méně možností flexibility. Ideální jsou vaky známé pod názvem Duo, jejichž rozměry 140 x 179 cm hovoří za vše. Z takového vaku si snadno vytvoříte křeslo, ale také postel. Stačí pouze odepnout boční popruhy.

Hmotnost – potěšitelná je i hmotnost vaku, je to způsobeno vnitřní výplní z polystyrenových kuliček. Polystyren je v této podobě extrémně lehký, například velký sedací vak 179 x 140 Perfekt Limet pro dvě osoby, o rozměrech uvedených v odstavci výše, má hmotnost pouze přibližně osm kilogramů. Kdybychom tentýž vak vyplnili např. pohankovými slupkami, byla by jeho hmotnost zhruba desetinásobně vyšší.

Výplň se dá vyměnit – možná to nevíte, ale u některých vaků je možné vyměnit výplň. Takové výrobky ale musí mít otvor, obvykle zajištěný suchým zipem.