Co je na sedacích pytlích potěšitelného

Pohodlí a flexibilita – když si napolohujete sedací vak větších rozměrů způsobu sezení či jiné poloze těla, jaká vám vyhovuje, zjistíte. Jak úžasně pohodlné tyto výrobky jsou. Můžete je mít u psacího stolu, v obývacím pokoji u konferenčního stolku, na zahradě u bazénu a dokonce i u stolu kuchyňského, kde se chystáte stolovat, anebo u malého skládacího stolku na balkoně. U velkých sedacích vaků lze upravit jak výšku sezení od země, tak i sklon, a u některých vaků mohou sedět vedle sebe i dvě osoby.

sedací vaky

Vzhled – někteří výrobci vaků sází i na materiál potahu, který by měl zákazníky nalákat na atraktivní vzhled. Jak se jim to daří, můžete posoudit sami, mnoho vaků hraje poutavými pastelovými barvami, které se líbí dospělým, ale zejména dětem, a perfektně ladí či naopak kontrastují s ostatními bytovými doplňky, např. koberci a malbou stěn. Můžete si pořídit vak jednobarevný, ale také v provedení dvoubarevném, kdy jej otočíte navrch barvou, která vám více vyhovuje, anebo můžete barvy střídat.

dívka na sedacím vaku

Velikost – čím menší rozměr vaku, tím méně pohodlí vás čeká, resp. budete mít méně možností flexibility. Ideální jsou vaky známé pod názvem Duo, jejichž rozměry 140 x 179 cm hovoří za vše. Z takového vaku si snadno vytvoříte křeslo, ale také postel. Stačí pouze odepnout boční popruhy.

Hmotnost – potěšitelná je i hmotnost vaku, je to způsobeno vnitřní výplní z polystyrenových kuliček. Polystyren je v této podobě extrémně lehký, například velký sedací vak 179 x 140 Perfekt Limet pro dvě osoby, o rozměrech uvedených v odstavci výše, má hmotnost pouze přibližně osm kilogramů. Kdybychom tentýž vak vyplnili např. pohankovými slupkami, byla by jeho hmotnost zhruba desetinásobně vyšší.

Výplň se dá vyměnit – možná to nevíte, ale u některých vaků je možné vyměnit výplň. Takové výrobky ale musí mít otvor, obvykle zajištěný suchým zipem.