Proč je péče o pleť tak důležitá?

Zatímco dříve se péči o pleť nevěnovala taková pozornost, dnes se jedná o všeobecně rozšířené téma, kterému se dostává zasloužená pozornost. Ženy už dávno vědí, že proto, aby měly krásnou pleť, která bude působit dlouhé roky mladistvým dojmem, musí proto něco udělat. A to něco zahrnuje především pravidelnou péči o vaši pleť.

sérum

Taková péče o pleť může mít mnoho podob. Základem je ale večerní a ranní skin care rutina. Nezapomeňte, že tato péče nezahrnuje jen váš obličej, ale také krk a dekolt. Na tyto místa byste měli aplikovat všechno, co aplikujete na svou pleť na obličeji.

Jak by měla vypadat vaše večerní rutina? Základem je, že svou pleť důkladně vyčistíte. K tomu budete v prvním kroku potřebovat odličující přípravek, nejlépe na bázi oleje. Nemusíte se bát, ani pokud máte mastnou pleť. Odličovací přípravek smyjete, takže nebude mít na vaši pleť žádný mastící efekt. Olejová složka je důležitá kvůli tomu, že zvládne dobře rozpustit zbytky make-upu a SPF. V druhém kroku si pleť vyčistíte čistícím přípravkem na pleť. Poté aplikujete toner na vyrovnání PH vaší pleti. Následuje libovolné sérum dle toho, co vás trápí. V noční péči se doporučují séra hydratační, exfoliační kyseliny nebo retinol. Péči zakončíte hydratačním krémem.

skin care

Co se týče ranní rutiny, ta bývá většinou jednoduší. Pleť si vyčistíte stejným přípravkem, který jste použili večer v druhém kroku. Aplikujete toner a můžete opět přidat sérum. Na ranní péči je ideální sérum hydratační, vitamín C nebo podobné. Rozhodně ne kyseliny. Ty nepatří na slunce. Po séru nanesete krém a péči zakončíte SPF. V zimním období můžete aplikovat SPF o síle alespoň 30, jakmile se objeví slunce, doporučujeme spíše 50+.

Nezapomeňte, že i to, co přijímáte ústy, je důležité pro vaši pleť. Zaměřte se na dostatečný pitný režim a dostatečný příjem vitamínů. Ty do sebe dostanete například čerstvým ovocem a zeleninou. Důležitou složkou, kterou byste měli pravidelně užívat, je kolagen, který je pro vaši pleť nesmírně důležitý. Vyzkoušejte třeba hydrolyzovaný rybí kolagen orcacollagen.cz.