Nepohodlí pro naše zdraví


Na obrázcích v různých časopisech a na fotkách na sociálních sítích se to jen hemží dívkami i muži, kteří mají vysekané svaly a postavy, které odpovídají téměř antickému pojetí krásy. Mnohé z nich jsou ale upravované pomocí fotoshopů a dalších aplikací, které jim jen umožní zapadnout lépe do společenského pojetí krásy. Malá část takto ale vypadá doopravdy. To jsou přesně ti lidé, kteří i v reálném životě umí lidem kolem sebe pohnout se sebevědomím, jelikož zde již není ta kouzelná větička: takto ale ve skutečnosti nevypadá! Problémem je, že na tento obrázek má velký dopad naše genetika, pokud ta nám zajistila tělo s určitými proporcemi a predisponovala nás k určitému typu postavy, už jen stěží s tím svou prací něco uděláme.

¨zima v teple

Musíme si ale také uvědomit, že dnešní doba nás postavila do situace, ve které jsme se nikdy před tím v evoluci neobjevili. Je tím myšlen nadbytek všeho, co naše tělo potřebuje a jednoduchost s jakou svůj život můžeme prožít. Teplo v domovech, které je pro nás nezbytné i během zimy, je komfortem, který naše tělo ale ani nepotřebuje. I na to, aby se přes zimu v chladném počasí umělo zahřát, je stavěné.

běh

Umí si ze zásob, které si přes léto a podzim vytvořilo, vyrobit dostatečné množství tepla, ale neumí se vypořádat s neustálým přísunem nadměrného množství kalorií. Pro to, abychom nezchoulostivěli úplně potřebujeme dodržovat určitá pravidla a vystavovat se jistému stupni nepohodlí. Jenže ne pro všechny je tento krok jednoduchý, a ne vždy se jej daří naplňovat bez přerušování. Kondiční trenér Liberec Vám jistě pomůže dostat se do formy a pravidelně začít cvičit, čímž zvýšíte svou výdrž, zlepšíte funkce celého organismu a ve výsledku se budete cítit celkově mnohem lépe než před tím. Je to krok, který vyžaduje jistou dávku disciplíny, ale není nemožný a je jen pro Vaše dobro.