Mazlivá deka pro miminko za pár okamžiků

Jste zručná a tvořivá? Vlastníte šicí stroj nebo overlock? Co takhle vyrobit pro miminko originální deku nebo jako pokročilá švadlenka, zavinovačku? Ani netušíte jak je to jednoduché. Nejdůležitější je volba materiálu. Naprostou jedničkou na trhu pro výrobu měkoučké deky, zavinovačky nebo hnízdečka je materiál zvaný minky Prima-obchod fleece s bublinkami. Je to maximálně mazlivý a příjemný materiál. Z lícové strany jsou velmi husté krátké chloupky a v pravidelném vzoru vytlačené bublinky, z rubové strany chloupek není. Materiál minky fleece je něžný na dotek, příjemný a hřejivý. Nebudete se ho moci nabažit.

přebalovák

Pro ušití deky pro miminko bude stačit pouze jeden metr látky. Ten se v šíři látky rozdělí na polovinu. Oba díly položíte na sebe lícovou stranou a sešijete ze tří stran k sobě. Čtvrtou stranu sešijete také, ale vynecháte zhruba 20cm na otočení deky do líce. Jakmile budete mít sešito, sestřihněte odšité rožky, aby v nich nezůstalo příliš mnoho materiálu a vznikl nevzhledný rožek. Deku otočte do líce, rožky pomocí kulatých nůžek vytlačte do pěkného pravoúhlého tvaru. Nesešitý okraj zahněte do rubu v šíři švové záložky a zašpendlete. Tento okraj sešijte v šíři 1mm po líci deky. Dále nastavte na šicím stroji dlouhý steh pro ozdobné prošití.

mimčo

Celou deku ozdobně prošijte po líci v šíří 2cm od okraje. Šijte pomalu, aby se materiál netahal a hlavně udržujte oba materiály pěkně urovnané na sobě. Pro větší jistotu, že se vrstvy materiálu nepohnou, je dobré si materiály na sebe přišpendlit. Pokud se vlasy minky fleece materiálu nevzhledně drží pod stehy, stačí vzít delší pevnější jehlu a pečlivě pomalu tyto vlasy vytáhnout zpod nitě. A máte hotovo. Výroba zavinovačky je naprosto stejná jen s tím rozdílem, že si materiál ustřihnete do čtverce, velikého podle velikosti jakou požadujete, nebo dle stáří miminka. Na příslušná místa našijete obdélníčky suchého zipu nebo plastové druky a dílo je hotovo.