Máte tepelné čerpadlo?


Každý z lidí ví, jaký je rozdíl mezi zimou a teplem. A ví tudíž i to, jak se zbavit nepříjemných pocitů souvisejících s nízkou teplotou. Nepříjemných pocitů, jež v nás vyvolává zima, se prostě můžeme zbavit tak, že se více oblečeme, anebo si zatopíme. A je známo, že doma, v práci a na podobných místech preferujeme topení před pobytem v několika vrstvách teplého oblečení, třeba ve svetru a kožichu.

Jenže topení nepřináší vždycky jenom libé pocity. Dělá dobře tělu, ale duše pro změnu velice často strádá. A to čím dál víc, úměrně tomu, jak stoupají ceny energií.

regulace tepla

Každý by si tak tedy leckdy rád zatopil elektřinou. Dosáhl by takového tepla pohodlně, se zachováním naprosté čistoty, neměl by doma kouř ani nemusel vynášet popel z domu a naopak dřevo a uhlí sem. Ale při těch cenách, které se dnes s elektřinou spojují, takovému člověku i v tom největším teple zmrzne úsměv na rtech.

To by asi bylo lepší zatopit si v klasických kamnech na tuhá paliva. Jenže tady se zase vyžaduje dodržování přísných norem, co se čistoty ovzduší týká, a stačil by klidně i jediný udavač z okolí, aby onomu člověku zatopily úřady. A to tak, že by mu sice bylo pěkně horko, ale určitě ne příjemně teplo.

Takže čím si tedy zatopit, aby nám bylo dobře, abychom se ale ani nezruinovali a nenadělali si problémy a nepřátele?

teploměr a město

Skvělou alternativou tu jsou čerpadla Brno https://www.sunus.cz/tepelna-cerpadla, která fungují na principu vzduch/voda a mohou svým uživatelům nabídnout maximum tepla při minimálních výdajích. S takovými čerpadly je topení všestranně nejideálnější, jak jen si to lze představit. A proto se na tato čerpadla sází stále častěji jak u novostaveb, tak i u budov procházejících rekonstrukcí. Protože jde o řešení, které je perspektivní. Díky kterému se nikdo z našinců nezruinuje při placení energií, bez ohledu na to, jak se jejich ceny budou vyvíjet dále. Tady to ani inflace, ani Rusové nedopracují tak daleko, aby musel našinec mrznout, nemaje už ani na topení.