Káva pro mě

Máte rádi kávu? Já ano. A musím říct, že já kávu přímo miluji a kávou žiji. A opravdu bych ráno nevstala bez kávy. Ihned první, co udělám, tak je, že vstanu a už si dám vařit co nejrychleji kávu. Já totiž bez kávy nemohu existovat a přiznávám se, že jsme na kávě asi hodně závislá. Ale zase tak moc mi to nevadí. Myslím, že káva je slabá závislost a není nebezpečná. Samozřejmě, že je nejlepší, když je kvalitní káva. Ale když se tak zeptám, co vůbec znamená kvalitní káva? Víte, pro někoho to může znamenat úplně něco jiného, než pro mě či pro vás. A já za kvalitní kávu považuji tu, kterou jsem pila jako poprvé, když jsem se jí učila pít.

Ranní káva je nejlepší.

Takže nejraději mám úplně klasického turka. Silný turek bez cukru a bez mléka. Tohle je pro mě nejlepší a taky kvalitní káva. Samozřejmě, že čím více jsem rostla, tak tím víc a jsem taky zkoušela druhů káv. Ráda totiž zkouším nové věci a hlavně kávy. Taky mi hodně chutná latté anebo různá kapučína s příchutí. Ale ihned stejně se vždycky zamiluji pouze do té klasické kávy, a to je černý turek. Myslím si, že opravdu mnoho lidí má oblíbenou kávu vždycky nějak jinak. Například třeba jedna moje babička, tak ta pije pouze rozpustné kafe a hodně slabé, což by pro mě nebylo. Já si někdy říkám, že je to pouze jako obarvená voda.

Miluji ochutnávat kávu.

A nevím, ale podle mého názoru granulované rozpustné kafe není vůbec kvalitní káva. Myslím si, že kvalitní káva je nejvíce tam, odkud pochází. Takže třeba Arábie anebo Indie a nebo Afrika. Z takových zemí bych chtěla ochutnat někdy opravdu čerstvé praženou kávu. A vy jste již zkoušeli někdy nějakou hodně kvalitní kávu? Já jsem si taky velmi oblíbila kávu s příchutí whisky nebo koňaku. Myslím, že je to vždycky skvělé zpestření, protože obyčejný turek bez cukru je výborný, ale už nudný. A jak si představujete vy kvalitní kávu https://thecoffee.cz/?