Vyplatí se vyměnit benzín za elektrickou energii?

Otázka a vlastně i problém dnešní doby se týká například i toho, jaké palivo používat. Protože samozřejmě vše, co je vymyšleno, ať už dřív nebo později má své plusy a mínusy. Všechno se nám vlastně hodí, jen záleží na tom, co je horší. Tak, jak se nám všechno hodí, tak stejně tak se vlastně dozvídáme, že nám vše nějakým způsobem škodí a jde o to, co škodí víc. Toto je třeba vzít a rozebrat víc, protože na tomto závisí všechny životy, životy všech lidí, takže to rozhodně není něco, co by se dalo jen tak nechat být. Není to lehké, ale rozhodně vyjde vždy jedna možnost jako ta horší. To je jasné. A teď nastává otázka. Je lepší normální palivo – třeba benzín – a nebo mít pohon na elektrickou energii?

les

Člověk, který o tomto problému nic neví by automaticky řekl, že je lepší pohon na elektrickou energii. Dobře. Rozhodně to zní víc eko a můžeme se tvářit strašně důležitě, že používáme pouze zdroj elektrické energie, který jde vytáhnout například z vodní nebo větrné elektrárny, tedy z obnovitelných zdrojů. Ano, to je moc hezké a zní to tak moc eko, až je to vlastně najednou dobrý nápad. Je tu ale jedno velké ALE, které nám kazí tu nádhernou představu toho, jak šíleně šetříme naši Zemičku, která vlastně vůbec netrpí a my jí chceme jen pomoci. Ne.

příroda

Problém je v tom, co je lepší. Je lepší používat benzín a jeho spalováním uvolňovat to ovzduší škodlivé plyny, nebo je lepší využívat jako zdroj elektrickou energii, která musí být ve speciálním akumulátoru, který úplně eko není? To je otázka, kterou teď řeší ti nad námi a snaží se vyřešit celý problém ohledně toho, co je vlastně lepší a co nám MÉNĚ UŠKODÍ, protože vždy nám něco bude škodit, jde jen o to, jestli míň nebo víc. Akumulátory z materiálu, který nám bude znečišťovat krajinu, nebo škodlivé plyny v ovzduší? Co je lepší? Odpad na Zemi nebo ve vzduchu?