Jaké chyby dělají řidiči?


Jakých chyb se nejvíce řidiči dopouští? Můžeme se zaměřit buďto na mladé řidiče, na starší či seniory. Ale já bych ráda zaměřila na všechny řidiče. Často vidíte na internetu, v televizi či v novinách, že se někde odehrála nějaká nehoda, ať už kvůli nepozornosti, alkoholu či jiným okolnostem, kterých je na silnicích opravdu mnoho a občas to ani neovlivníme.

auto moto

Za mě je obrovskou chybou nedodržování rychlosti. Mnoho lidí, hlavně těch mladých, si musí něco dokázat, a proto tam, kde je 90 km/h, jezdí klidně 120 km/h. Nejhorší je, když si myslí, že to je hrozně drsné, pak vjedou do nějaké zatáčky, kde vyjede nějaké auto, oni se leknou a nehoda je na světě. Taky nehodu může při vysoké rychlosti způsobit nějaká nerovnost na silnici. Naopak starší lidé jezdí až nebezpečně pomalu, tam kde je 90 km/h, jezdí klidně 50 km/h. Není to pro mnoho lidí takový problém, prostě pomalého řidiče předjedou, pokud je to možné. Pokud není a jedete například vesnicí nebo projíždíte úsekem, kde se předjet nedá, tak ve vás začne vřít zlost a to za volant nepatří.

auto moto

Navazujícím problémem je předjíždění do zatáčky i přes plnou čáru. Řekne vám to prostě každý, že se nepředjíždí do zatáčky, protože je to nesmírně nebezpečné. A mají pravdu. Pokud předjíždíte do zatáčky, tak musíte být jedině jasnovidec. Protože jen tak do zatáčky neuvidíte, takže vám tam kdykoliv může něco vjet a vy pak toho budete litovat do konce života. Proto radši vyčkejte na rovinu. Co se týče plné čáry, tak to je proti předpisům. Pro předjíždění jsou určeny přerušované čáry a ne plné. Řidič, kterého budete předjíždět, se může leknout, jelikož to nebude vůbec čekat a může cuknout volantem. Taky problémem může být nedostatečná rychlost při předjíždění, kdy auto začnete předjíždět, ale nejste dostatečně rychlí. V tu chvíli se proti vám objeví jiné auto, které vám bude muset až na krajnici uhnout a auto za ním si toho třeba nemusí všimnout.

Co je podle vás největší chybou, které se řidiči dopouští?