Jak uchovat ovoce v dobrém stavu co možná nejdéle

Přepravky na ovoce rozhodně nejsou ve světě skladování potravin velkou novinkou. Přesto i dnes jsou na světě lidé, kteří ovoce či zeleninu uchovávají v papírových krabicích nebo na jiných, ne zcela vhodných, místech. Ovoce i zelenina jsou produkty, které velmi snadno podléhají zkáze či ještě hůře rostlinným chorobám, které mohou celou úrodu velmi rychle znehodnotit. V dnešní době plné inflace, drahých potravin i energií tomu ale je velmi dobré předejít a ušetřit finance běžně investované do ovoce a zeleniny z velkých supermarketů.

jablečný sad

Uchovávání ovoce v plastových boxech a přepravkách v sobě skýtá i mnoho dalších výhod. Často jsou vyrobeny z pevného plastu a uzpůsobeny k tomu, aby v sobě dokázaly unést i mnohem těžší náklad než kartonové krabice. Pokud některé druhy měkčího ovoce ve spodní části začnou pouštět šťávu, nepromočí dno, ale spodními otvory odteče na zem a člověk tak nemusí bojovat s tím, že rozmočený karton způsobil vysypání ovoce na zem, kdy hrozí nejen zašpinění podlahy ale i potlučení samotného ovoce. Přepravky jsou také, jak už jejich název napovídá, určeny k přepravě a jejich přenos je více než jednoduchý, neboť k němu stačí jen silné ruce. Výhodou je i to, že mají snadno uchopitelné úchyty. Díky množství barev a druhů už si na trhu vyberete i vy, ačkoli se můžete považovat za náročného zákazníka.

venkovský sklep

Jestliže jste se tedy rozhodli sklízet podzimní úrodu a hledáte místo, kam ji uložit, věřte, že přepravky jsou skvělým nápadem. Uložíte do nich švestky, jablka, brambory i všechny ostatní výpěstky. Určitě oceníte, že poté nebudete muset hledat vše v nepřehledném uspořádání ve sklepě, ale naopak vše je uložené v třeba i barevně rozlišených krabicích, které orientaci mohou velmi usnadnit. Pokud jste navíc systematicky založený člověk a máte rádi přehled nad tím jaké zásoby se ve sklepě nachází, přepravky se pro vás jeví jako jasná volba.