Dezinfekce do bazénů

Bazény jsou skvělou zábavou pro letní měsíce. Nemusíme chodit nikam na veřejná koupaliště a můžeme si užívat pohody a klidu doma na zahradě bez stresu. Když už bazén vlastníte, rozhodně se vám již několikrát stalo, že přišla návštěva. Byly to třeba kamarádi vašich dětí, vaši vlastní kamarádi nebo dokonce rodina. Ne každému se poštěstí mít vlastní zahradu a s ní vlastní bazén. Proto očekávejte, že vaše zahrada se pro vaše známé žijící v panelových domech stane velice atraktivní.

dívka v bazénu

Už jen z toho důvodu, že se u vás bude koupat velké množství lidí, byste si měli pořídit kvalitní dezinfekci do bazénu. Jakou konkrétně? Většina vlastníků bazénů využívá klasický chlor. Chlor je sice efektivní a zabraňuje vzniku bakterií, které v bazénu rozhodně nechceme. Jenže ne každému chlor vyhovuje. Někteří lidé a děti jsou na chlor alergičtí. Nebo jim styk chloru s pokožkou nedělá dobře a pokožku pak dráždí. Existuje i jiná stejně účinná alternativa ve formě soli. Konkrétněji vám představíme MINISALT 175kg soli Bazenygluc. sůl dokáže bez problémů dezinfikovat bazén stejně jako chlor. Je více šetrná k pokožce, než chlor. Jedinou nevýhodou na kterou byste při užívání soli narazili je pocit na kůži po koupání. Budete pravděpodobně nuceni se opláchnout, abyste se nepříjemného pocitu zbavili.

nohy v bazénu

Dávkování soli a chloru je úplně jiné. Musíte se podívat na příbalový leták, který k soli dostanete a ujistit se, že dávkujete správně. Je tedy jen na vás pro kterou alternativu se vy rozhodnete. Každá má své výhody a nevýhody. Myslete na to, že udržování bazénu v té nejlepší kondici je vaší povinností. Jestliže zjistíte, že se vám vně bazénu tvoří příliš mnoho nečistot, můžete použít i jiné dezinfekční prostředky. Jako je třeba Savo, nebo různé přípravky na úpravu kyselosti vody.

Dbejte na doporučení a pusťte se bez problémů do letních radovánek!