Stále se používají kompaktní žárovky

Sobota 8 září, 2018 |
Stále se používají kompaktní žárovky

Velmi často se tyto kroucené nebo jinak tvarově a designově tvořené žárovky označují jako úsporné. Dá se říci, že se s nimi lidé seznámili v době svícení ještě s klasickými výrobky. Hlavně díky tomu, že dokázaly svítit za poměrně nižší cenovou relaci a tím ušetřily rodinný rozpočet. Ale i tak si je větší část uživatelů nikdy nepořídila, protože je odradila pořizovací cena. Byl totiž podstatný rozdíl v tom zakoupit žárovku do řádu desítek korun nebo stovek. V domnění, že tím vlastně ušetřili podstatnou část peněz, na druhé straně prodělávali. Nejen, že museli dokupovat stále nové žárovky, které bohužel nikdy dlouho nevydržely, ale i byl daleko větší odběr elektrického proudu.
Úsporná Zářivka
Pak se na trhu objevily kompaktní žárovky, ovšem od výrobců, které nikdo pomalu neznal a také to tak vypadalo. Byly sice o trochu levnější, ale jejich životnost katastrofální. Dnes jsou uživatelé podstatně chytřejší a raději si zakoupí osvětlení od uznávaných výrobců, kteří si za svojí prací a nabídkou stojí. Například https://www.lightpark.cz/kompaktni-zarivky/ mají stále svůj úspěch a výběr.
Interiér Restaurace

Rozhodující je závit

Jelikož se v podstatě jedná o kompletní zářivkové svítidlo, které je pouze vytvarované do požadovaného vzhledu, tak nalezne uplatnění úplně všude, kde dříve byly klasické žárovky. Rozhodující bude ovšem závit, což je spodní část samotné žárovky, který se nabízí nejčastěji v provedení E14 a E27. Číslo za písmenkem udává průměr závitu, což v tomto případu je 14 nebo 27 mm.
Žárovka Fluorescenční
Také s menším závitem budou v menším provedení a jsou předurčeny i k nižšímu příkonu. Asi více se bude používat s větším závitem, která je shodná s klasickým závitem, tudíž proto mohla nastat okamžitá výměna žárovek a nikdo se nemusel zbavovat dosavadních svítidel, které běžně používal. A písmeno E není zase tak těžké uhádnout. Označuje významné jméno, ano je to tak, je odvozeno od příjmení známého amerického vynálezce žárovky, Edisona.